Panik Atak, Deprasyon, Fobi

 

 

Panik Bozukluk ve Depresyon arasındaki fark

Uzmanlar, panik bozukluk ile depresyon arasında fark olduğunu belirtiyor.
Çalışmalarda uygulamalarımız doğru ve kesintisiz nefes,Bioenerji ile çakra açma ve dengeleme,bilinçaltı temizlik çalışması olmak üzere üç aşamadan oluşmaktadır.

Panik atakta hiçbir şeyden keyif alamamak, uyku ve iştah düzensizliği, halsizlik, daha ileri durumlarda ölüm düşüncesi gelişiyor.

Hastalığın ne olduğunu tanımak, belirtilerini bilmek önemlidir. Panik atak hastalığının öldürmediğini bilmek de çok önemli. Çünkü bir panik ataklı kişinin geçirdiği atak sırasında yakınları da panik oluyor. Atakların tehlikeli olmadığını bilmek önemli çünkü bunu bilen hasta yakını, her yeni atakta onu tekrar hastaneye götürmek gerekmediğinin de bilincinde olur.

HANGİ RAHATSIZLIKLAR PANİK ATAĞA YOL AÇAR?

Hasta yakınları, tedavinin düzenli sürmesine yardımcı olmalı. Uzun süreli ve stresli yaşam öyküleri panik atağa yol açabiliyor. Psikiyatrik rahatsızlıklardan depresyon, panik atağa ciddi bir zemin hazırlıyor. Depresyon süreci içinde bir noktada panik atak gelişebilir.

DEPRESYON İLE BAĞLANTISI VAR MI?

Depresyon en yaygın psikiyatrik rahatsızlıktır. Tüm dünyada her dört kişiden biri, yaşamanın belirli bir döneminde depresyon yaşayabiliyor. Depresyonda, mutsuzluk, karamsarlık, hayattan tat almama duygusu, güne başlamakta zorlanma, enerji azlığı, normalde çok keyif alınan durumlardan bile artık keyif alamamak, enerjisizlik, bununla birlikte görülen uyku ve iştah düzensizliği, halsizlik, kalp çarpıntısı, baş ağrısı eşlik edebiliyor, daha ileri durumlarda ölüm düşüncesi gelişiyor. 'Ölsem daha iyi' diyebiliyor hasta. Depresyonla diğer kaygı bozuklukları bir arada görülebildiği gibi iç içe de geçebiliyor. Dönem dönem bu tür rahatsızlıklar görülüyor.

DEPRESYON PANİK ATAKI TETİKLER Mİ?

Panik atak, beyin kimyasıyla ilgili dönemsel, ani bir stresle tetiklenebiliyor. Özellikle kişi üzüntü veren bir yaşam olayı geçirdiğinde, eğer depresyondaysa bir anda panik atak geçirebiliyor. Yani tabloya panik atak eklenebiliyor.

 UYARI: Çalışmalarımızda sürdürülen hiçbir faaliyet tedavi amacı taşımamaktadır. Site içerisinde yer alan bilgiler ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız

 

 

 

 

OfoSoft
Telif Hakkı 2013-2014 Sahn-ı Seman Kişisel Gelişim Merkezi'ne Aittir.
Online : 2 | Bügün : 7 | Toplam : 93636